Par kolektīvo atlaišanu

Šodien Rīgas autonomas republikas vadonis… Oi… Rīgas domes priekšsēdētājs savā Twitter kontā ievietoja bildi ar LPG vēstuli par kolektīvo atlaišanu.

LPG informē, ka būs spiesta atlaist 185 tirdzniecības aģentus. Un pie visai vainīgi ir grozījumi likumā par “Par valsts sociālo apdrošināšanu“. Jā, viss ir slikti, Bet, pirms skrienam dedzināt Saeimu, noteikti lasām tālāk…

Pēc pašas LPG aplēsēm 60% no aģentiem tas ir papilddarbs. Un tas visdrīzāk nozīmē to, ka par lielāko daļu no šiem darbiniekiem nebūtu jāaprēķina papildus VSAOI, jo tās jau tiktu samaksātas pietiekamā apjomā, lai minimums nebūtu jāpiemēro.

40% ir pensionāri. Un “dīvainas sakritības” pēc likums paredz, ka prasības par minimālo VSAOI nav piemērojams par personām, kas saņem vecuma pensiju.

Rezultātā kaut kā gribas secināt, ka šeit darba devējs vienkārši blefo. Ir izdevība atlaist vairāk nekā trešdaļu no darbiniekiem, bet visu vainu novelt uz valdošo koalīciju. Te ataust atmiņā tie grūtie laiki, kad tika pacelts PVN, bet daudzi tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji cēla cenas, tik daudz, cik gribēja, nevis tik, cik nodokļa kāpums prasīja, jo bija iespēja novelt vainu uz tiem citiem, kas tos likumus ievieš.

Par to, kāds labums LPG no šī, es nemāku teikt. Un tomēr atļaušos izteikt pieņēmumu, kas tas ļauj pārskatīt izplatīšanas tīklu, jo kādam taču ir jānogādā tos gāzes balonus uz 185 tirdzniecības vietām. Un pašā vēstulē arī mājiens uz šo, jo tiks izvērtēti aģentu rezultāti.

6 thoughts on “Par kolektīvo atlaišanu

 1. 1. “gribās” -> “gribas”
  2. “tie grūtie laiki, ka tika” -> “kad”
  3. “ka par prasības par minimālo”
  4. ” tos likums ievieš” -> “likumus”

 2. Tev dīvainas kļūdas argumentācijā.

  Pirmkārt, domājot, ka ja vienā vietā ir minēti 60% un otrā 40%, tad tie nepārklājas.

  Otrkārt, Finmin skaidrojumā http://www.fm.gov.lv/images/images/unnamed.jpg minēts, ka izņēmuma kategorijas nevis neapliek vispār ar šo, bet tām maksā 1/2.

  • Jā, nevar izslēgt, ka šīs kopas nepārklājas. Pielaboju.
   Par otrkārt, tev jau pašam pielēca, ka kļūdījies.

Comments are closed.