Uzlabotā attīstība

Šodien LMT paziņoja, ka ir pienācis laiks vēl ātrākais datu pārraidei un līdz ar šodien viņi sāk izvērst LTE-Advanced (LTE-A) tīklu, ko sauks par LMT 4G+. Ar jauno tehnoloģiju lejuplādes ātrums būs 2 reizes lielāks – jaunais teorētiskais limits būs 300 Mbps.

Teorētisko limitu diez vai ikdienā sanāks sasniegt. Praksē LMT LTE tīkls ir visai noslogots un faktiskais ātrums ir krietni piezemētāks. Kā arī šoreiz jaunievedums neļauj palielināt tīkla caurlaidību, bet ļauj pamatīgāk “izspiest” to, ko var sasniegt ar esošo caurlaidību. LTE-A ļauj izmantot vienlaicīgi 2 (perspektīvā pat līdz 5) LTE šūnas – te arī rodas tas teorētiski divtik lielais ātrums.

Un lai arī kopējā tīkla caurlaidība paliek nemainīga, ir visai liela varbūtība radīt gala lietotājam “ilūziju”, ka viņam pieejamais ātrums ir lielāks vai vismaz vienmērīgāks (kas, iespējams, ir pat svarīgāk).

  • Ja paveicas un apkārtnē ir pieejami vairākas nenoslogotas šūnas, tad visai liela iespēja tik tiešām tikt pie 2 reizes lielāka ātruma.
  • Ja šobrīd problēma ir ne tik ļoti vidējā ātrumā, cik viļņveidīgās šūnas pārslodzēs, tad tomēr ir iespēja, ka divām šūnām šīs viļņveidīgās pārslodzes nebūs vienlaicīgas.
  • Un, ja tomēr ar veiksmi ir nepārāk un visas apkārt pieejamās šūnas ir pārslogotas, arī tad var cerēt uz kādu nelielu uzlabojumu (ja katrā šunā tiek pie 1 Mbps, tad kopā jau ir 2 Mbps). Bet tas līdz brīdim, kad apkārtējie arī tiks pie LTE-A ierīcēm.

Tomēr šobrīd izbaudīt labumus no jaunieveduma sanāks vien nedaudzajiem. Lai izmantotu LTE-A, ir vajadzīga arī atbilstoša ierīce. Ātrumā apskatot LMT e-veikala klāstu, sanāca atrast vien pāris modeļus, kas abi no Samsung: Galaxy Note 4 un Galaxy Alpha. Jaunie iPhone 6 un iPhone 6 Plus nemācēs izmantot LTE-A labumus. Rūterus ar LTE-A atbalstu LMT arī vēl nepiedāvā. LTE-A atbalsts ir jaunajos Nexus 6, bet par to pieejamību Latvijā ir bažas, jo šo modeli ražo Motorola, kas Latvijā nav pārstāvēta.

Nav arī informācijas, cik ātri LMT plāno izvērst plašumā.