Plāns sestdienai

TL;DR jeb īsā versija

Rīt ir jāiet un jābalso par Vienotību (arī mana izvēle) vai Nacionālo apvienību. Pie reizes droši izmantojot iespēju likt plusiņus un svītrot.

Izvērsta versija

Var jau lamāt esošo valdību un koalīciju, stāstot, ka šie nemaz nedomā par tautu un “apzog” valsti, pārdot Citadeli. Un tomēr tas, ka valsts nav bankrotējusi, ir ievests eiro un rietumu investori ir gatavi šeit pirkt banku, parāda, ka nemaz tik slikti tā valdība nestrādā.

Bet šī brīža vienīgā alternatīva ir tikai valdība ar Saskaņu priekšgalā. Visai slikta un draudoša alternatīva. Un atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz tā nešķiet tik nereāla. Pēdējie partiju reitingi parāda, ka Saskaņai un No sirds Latvijai (NSL) ir visai reālas iespējas savākt vairākumu Saeimā. Sudraba gan cenšas apgalvot, ka koalīcijā ar Saskaņu tā neies. Bet pēdējā laikā gaismā nākusī informācija rada zināmas šaubas par Sudrabas lojalitāti.

Tāpēc, ņemot vērā šo NSL faktoru, šogad nepietiks vienkārši nebalsot par Saskaņu. Bet ir jābalso par esošo koalīciju, neizniekojot savu balsi ar balsojumu par partijām, kas diez vai pārvarēs 5% barjeru, vai metot tukšas aploksnes.

Partijas

Neliels atskats uz partijām, kas dažādu iemeslu dēļ šoreiz ir nonākošas manā redzes lokā.

Vienotība

Balsošu par šiem. Ne jau tāpēc, ka šie ir mazākais ļaunums, bet tāpēc, ka šī brīža situācijā viņi ir lielākais labums. Partija galīgi nav ideāla. Daži personāži (Āboltiņa, Zaķis u.c.) pamanās pamatīgi pabajotāt iespaidu par partiju. Bet tieši tamdēļ ir centīgi jāsvītro. Tiesa gan Āboltiņu izsvītrot man nebūs ļauts, jo Kurzemē nebalsošu.

Nacionālā apvienība

Pārāk radikāli un ultranacionāli. Arī pārāk lieli “tradīciju” cienītāji. Un, ja ne šodienas politiskā situācija valstī, noteikti aicinātu atturēties no balsojuma par viņiem. Bet par šiem vismaz ir pārliecība, ka vienā koalīcijā ar Saskaņu nelīdīs.

Zaļo un zemnieku savienība

Ir esošajā koalīcijā. Un šogad līdz pēdējām brīdim arī braši turējās pretīm Lemberga kabatpartijas titulam. Tomēr pagājušajā nedeļā padevās, un Lembergs atkal kļuva par viņu premjēra kandidātu. Bet tas Lembergs tāds slidens tips, nav lielas pārliecības, ka šis atteiktos no sadarbības ar Saskaņu, ja būtu tāds piedāvājums.

Reģionu apvienība

Diemžēl pārāk liels risks, ka šie nepārvarēs 5% barjeru. Citādi balsotu par viņiem. Un ne jau tāpēc, ka tur Kaimiņš vai Bondars, kuriem nav vietas Saeimā. Tas būtu vairāk protesta balsojums pret Vienotību, ja vien situācija ļautu. Kā arī šie tagad ir valdošie manā tagadējā mājvietā – Siguldas novadā.

Saskaņa

Pirmkārt, par viņu (ne)saimnieciskajām dotībām var labi pārliecināties Rīgā. Milzīgs budžeta deficīts un viss pilsētas uzkrājums no iepriekšējām domēm jau notērēts, ka ir jāķeras klāt pie salu pārdošanas.

Otrkārt, ko īsti var sagaidīt no partijas, kas slēdz draudzības līgumus ar Vienoto Krieviju un komunistu partiju Ķīnā? Šaubos gan, ja šie nonāktu valdībā, Latviju uzreiz pārpludinātu zaļie cilvēciņi – vairs nebūtu tādas vajadzības. Bet šie noteikti mainītu valsts politisko kursu virzienā uz Kremli, pie reizes arī kļūstot par Krievijas interešu lobētājiem ES un EK. Kā arī visdrīzāk dienas kārtībā atgriezto tādi jautājumi kā otra valsts valoda, vienkāršāka pilsonības iegūšana utt. Vai mums to vajag?

No sirds Latvijai

Vairs nepamet sajūta, ka šis kāda sponsorēts politiskais projekts, kura mērķis ir nodrošināt Saskaņai trūkstošo politisko atbalstu.

Šī nav politiskā aģitācija. Šī ir mana pilsoniskā pozīcija. Es neesmu saistīts ne ar vienu no poliskajām partijām.