Starojošais ceļvedis

Staro Rīga 2013Staro Rīga ir viens no maniem iecienītākajiem pasākumiem. Kaut kas tomēr tajā ir – pastaigāties vakarā pa Rīgas ielām un pētīt tos visus gaismas objektus.

Šajās pastaigās viemēr līdzī bija papīra karte ar visiem tiem objektiem. Izstaigājot Vecrīgu, tā karte bija ļoti noderīga. Bet ārpus Rīgas centra ar to lietderīgumu bija tā pašvakāk – objekti tomēr palika ārpus kartes robežām un nācās vien paļauties, ka adrese ir precīza un attiecīgo vietu izdosies sameklēt. Un šo meklējumu brīžos, mana programmētāja dvēsele ilgojās pēc objektu interaktīvas kartes manā viedtālrunī, jo tai taču robežu nebūtu un visi objekti būtu precīzi iezīmēti savās vietās.

Tad nu beidzot šogad tai manai programmētajā dvēselei ir miers. Kaut gan nē, ne miers, bet gan prieks. Prieks par to, ka sadarbībā ar 1188, Staro Rīga objektu karte tagad ir pieejama arī iPhone un Android viedtālruņos. Tā gan nav atsevišķas pasākumam veltītas lietotnes, bet karte ir iekļauta 1188 mobilājas lietotnēs. Šoreiz tā karte ir tikai tāds kā pilotprojekts – ar minimālu iespēju daudzumu.

Tā kā, ja vēl neesi ticis pie 1188 lietotnes savā iPhone vai Android tālrunī, bet plāno apmeklēt festivālu, tad droši meklē to attiecīgi vai nu App Store, vai Google Play veikalā.

1188 1188 - Staro Rīga 1188 - Staro Rīga

Un ja nu tomēr esi citu mobilo platformu piekritējs, tad 1188 ir sagādājusi arī speciālu lapu ar karti. Lapai ir responsivais dizains, kas ļauj to daudz maz ērti pārlūkot arī viedtālruņa ekrānā.

P.S. Protams, ka viens no iemesliem, kāpēc es apjūsmoju 1188 mobilās lietotnes, ir arī tas, ka esmu nepastarpināti piedalījies to tapšanā. Vēl precīzāk sakot, esmu programmējis gan iPhone, gan Android lietotni.

P.P.S. Staro Rīga es apjūsmoju neatkarīgi no tā, vai man ir kāda saistība ar to karti vai nav.

To augšējo bildi ar Staro Rīga logo, esmu nočiepis no festivāla mājas lapas, klusi cerot, ka pasākuma organizatori uz mani nedusmosies un par autortiesību pārkāpumu prasību tiesā necels.