iPad un 4G

Šodien tviterī atļāvos kādam internetveikalam aizrādīt par to, ka viņu lapā ir maldinoša reklāma (skat. zemāk). Pašā pirmājā lapā tiek reklamēts jaunais iPad. Netiek aizmirsts uzsvert, ka tas atbalsta 4G LTE. Bet nezkāpēc nekur netiek minēts, ka šis 4G LTE nemaz nebūs lietojams Latvijā.

Tā nu ir sanācis, ka Apple šoreiz atļāvās domāt pārāk šauri. Lai arī viņi piedāva 2 variantus 4G LTE modeļiem, tomēr neviens no tiem neatbalsta 1800 MHz frekvenci, ko lieto mobilo sakaru operatori Eiropā (arī LMT), lai nodrošinātu 4G LTE signāla pārraidi. Situācija ar jauno iPad un 4G LTE ir tik bēdīga, ka faktiski šo 4G LTE var izmantot tikai ASV un Kanadā.

Austrālijā par šo pat izcēlās vesela brēka, kā rezultātā šajā valstīt Apple piedāva atpirkt jaunos iPad, ja pircējs jūtas maldināts ar 4G atzīmi. Tāpat Apple pacentās aizvākt uzsvaru uz 4G LTE pieejamību no reģionālajām mājas lapām, kas domātas valstīm, kur iPad nedrošina šo tehnoloģiju, piemēram, Latvijā, Lielbritānijā, Austrālijā (salīdzināmam lapas ASV un Kanādā, kur iPad darbojas 4G LTE tīklos).

Tad nu rodas jautājums, vai uz visa šī fona ir ētiski, tirgojot jauno iPad Latvijā, reklāmas materiālos uzsvert tā savietojamību ar 4G LTE, lai arī šo iespēju nebūs iespējams izbaudīt atrodoties Latvijā? Vai arī Latvijas bāleliņiem ir vienalga par ētiskumu, kā tik vairāk naudas iekasēt?

P.S. Es neesmu uzēdies uz konkrēto internetveikalu. Mani vienkārši kaitina atklāta un nelietīga paterētāju maldināšana.

Papildināts (2012-05-13 11:57)
Jezga ap jaunā iPad marķējumu 4G turpinās. Apple nolemj mainīt versijas, kas strādā ar mobilo sakaru tīkliem, nosaukumu uz iPad WiFi + Cellular.

Papildināts (2012-05-14 22:33)
Nezinu, kādu motīvu vadīti – vai nu reaģējot uz manu rakstu, vai vienkārši sekojot Apple, kas mainīja iekārtas nosaukumu –, tomēr konkrētais internetveikals nolēmis mainīt savas lapu saturu, vairs neakcentējot jaunā iPad savietojamību ar dažiem 4G LTE tīkliem.