Nolādētais krustojums vai tomēr RD mazspēja?

Ir Rīgā krustojums, ko veido Dzirnavu iela un Skola iela. Ļoti nepārskatāms un, galvenais, neregulējams krustojums.

Šajā krustojumā Dzirnavu iela ir galvenais ceļš, bet Skolas iela atbilstoši ir otras nozīmes ceļš (vai arī kā tos pareizi dēvē pēc CSN). Šajā krustojumā regulāri notiek avārijas, jo pa Skolas ielu braucošie mēdz nepalaist tos, kas brauc pa Dzirnavu ielu. Neglābj arī tas, ka uz Dzirnavu ielas ir uzlikts ātruma ierobežojums 40 km/h, bet uz Skolas ielas ir zīme, bet apstāšanās tālāk braukt aizgliegts jeb “Stop”.

Jau ilgāku laiku tiek runāts, ka šajā krustojumā ir jāuzstāda luksofors, tas cerams samazinātu smagu avāriju skaitu vai pat ļautu pilnībā no tām izvairīties. Kā arī atvieglotu ielu šķērsošanu gājējiem, kuriem arī jāpamanās nepakļūt zem kādas mašīnas, kā vadītājs, piemēram, izmanto brīdi, lai pārbrauktu Dzirnavu ielu, bet par gājējiem galīgi piemirst.

Pat RDSD piekrīt, ka šeit ir vajadzīgs luksofors, bet, lūk, neraža, kā parasti nav naudas, jo ir vajadzīgi desmiti tūkstoši latu (jo mums tašu luksoforu stabi tiek taisīti no dārgmetāliem utt.). Un, iespējams, ka varētu tālāk nopūsties un cerēt, ka kādreiz Rīgai tomēr būs nauda, lai sakārtotu šo patiesi nolādēto krustojumu, bet līdz mirklim…

Līdz mirklim, kad atmiņā ataust tas “skaistais” priekšvēlēšanu žets, ko RD steigā veica pirms šogad pirms Saeimas vēlēšanām. Kaut kādā brīnumainā kārtā RD atrada n-tos miljonus, lai nodrošinātu nestrādātjošajiem pensionāriem bezmaksas sabiedrisko transportu. Bet atrast daudz mazākas naudiņas, lai glābtu to cilvēku veselību un iespējams dzīvību, kas ik dienu šķērso šo krustojumu, lai arī kāda viņam būtu loma satisksmē – gājējs, autovadītājs, pasažieris vai vēlo braucējs.

One thought on “Nolādētais krustojums vai tomēr RD mazspēja?

  1. Tas ir nolādēts krustojums, jo nekā sarežģīta tur nav, krustojas divas vienvirziena ielas.

Comments are closed.