Par ziņu ietekmi

Bija man iespēja par Eiropas naudiņām pirms Lieldienām nedēļu kursus apmeklēt. Tā nu sagadījās, ka visas četras darba dienas tajā nedēļā man no rīta līdz vakaram bija aizņemtas ar cītīgu jaunu zināšanu uzņemšanu – agri no rīta prom uz kursiem, vakarā nomācījies (nomocījies) atpakaļ mājās. Pie šāda dienas kārtības nav sanācis nedz ziņu portālus pavirināt, nedz twitter plūsmu palasīt, nedz kādu avīzi vai ziņu raidījumu apskatīties – pa dienu taču jāmācās, vakarā jau tik noguris, ka gribās atpūsties no no nopietnām lietām.

Tā nu es nedēļu dzīvoju laimīgs un baudīju dzīvi, līdz svētdien nolēmu paskatīties TV, patrāpījos tieši uz LNT Top 10 ziņām, pēc kurām automātā pārslēdzu uz TV3 Nekā personīga. Protams, abos raidījumos par diez ko labām ziņām netika stāstīts, tikai par to, kādas netīras lietas darās mūsu valstī. Viss… Garīgais tika sabojāts vairākām dienām.

Tā nu uz savas ādas biju izbaudījis, precīzāk beidzot ievērojis, cik gan šī mēdīju radīta negatīvā gaisotne ietekmē mūsu domāšanu un situācijas uztveri. Vismaz mani ietekmē gan.

Kāda šī stāsta morāle? Pavisam vienkārša… Jābeidz lasīt un skatīties tās ziņas, jābeidz gausties par to cik viss ir slikti, un beidzot jāsāk kārtīgi strādāt un pelnīti atpūsties. Jābauda dzīve!