Internets, surogātpasts un blogi…

Pēdējo dienu laikā vietējo internetu pāršalca tāds ka surogātpasta vilnis. Vakar lasīju vismaz par 3 gadījumiem vietējā tīmeklī, kā arī pats esmu sastapies ar vēl vienu. Bet gan jau tā spama ir bijis vairāk, bet vienkārši par to netika skaļi runāts.

Rodas jautājums, vai tiešām uzņēmumiem atmaksājas ar ko tādu nodarboties? Internets ir viena liela un kārtīga atsauksmju grāmata. Viss, kas tiek darīts šajā vidē noteikti atstāj pēdas un rada kaut kādu reakciju kaut vai no to pašu blogu veidotāju puses.

Vai uzņēmumu pārstāvji kārtīgi padomā par to, kādu iespaidu tas par viņiem radīs, ja viņi atļausies sevi reklamēt ar surogātpasta palīdzību? Protams, ka surogātpasts radīs arī jaunu potenciālo klientu pieplūdumu. Bet vai tas atvers to negatīvo iespaidu, kas radīsies e-pastkastīšu īpašniekiem, kārtējo reizi tīrot savas pastkastītes?

Iespējams, ka šāda prakse labi nostrādā kaut kur tur, ārpus .lv tīmekļa, bet tomēr Latvijas tīmeklis ir stipri vien šaurāks, un šeit gandrīz katrs viens otru pazīst, kaut vai tikai virtuāli. Kā Jūs domājat, kas notiks, kad kāds no vietējiem blogu veidotājiem uzrakstīs to, kāds no vietējiem interneta veikaliem izsūta surogātpastu?

Šī ziņa ātri nokļūs iekš nekur.lv, kur, manuprāt, apgrozās vieni no aktīvākajām Latvijas interneta lietotājiem, kuri arī varētu būt potenciālie šī veikala lietotāji, bet…

Bet nu jau šī interneta veikala zīmols tiks pasniegts viņiem negatīvā noskaņā, un kā zināms — pirmais iespaids ir viss noturīgākais.

Bet tas jau arī nebūs viss… Google arī cītīgi izlasīs un noindeksēs šo ziņu. Un tagad, meklējot šo interneta veikalu pēc nosaukuma, tiks atrasta ne tikai paša veikala lapa, bet arī šī nabaga bloga veidotāja bēdu stāsts, par to, ka viņam gāja ar šo veikala izsūtīto spamu.

Tāpēc ir vērts padomāt, pirms vienkārši piekrist spama izsūtīšanai, cerot tā palielināt savu apgrozījumu.

Iedvesma rakstam smelta no nombre.lv.

4 thoughts on “Internets, surogātpasts un blogi…

  1. Negribas piekrist, ka nekur.lv apgrozās vieni no aktīvākajiem Latvijas interneta lietotājiem. vietu kur apgrozīties ir pietiekami :)
    Par googli, nu bet vai cilvēks kurš internetā meklēs kur iegādāties putekļusūcēju daudz pievērsīs uzmanību kaut kādam ierakstam par spamu?

  2. Parasti jau ar spamu cīnās gmail’s apvienojumā ar thunderbird, bet nu šad tad kāds pašmāju spams pamanās iekļūt pastakstē, tā piemēram pirms pāris dienām latteletrade ļoti uzstājīgi piedāvāja neaizstājami vērtīgu informāciju «КАК ЗАРАБОТАТЬ НА ФИНАНСОВОМ РЫНКЕ». Maili, protams, tika uzreiz reportēti gūglei, bet nu nezinu, cik ātri un efektīvi tas notiek.

Comments are closed.