Cenu salīdzinājums

Kā jau solīju, nedaudz par skaitļiem un MacBook datoriem. Šoreiz es centīšos lauzt to cilvēku steriotipus, kas pārliecināti Apple datori ir būtiski dārgāki par PC platformas datoriem.

Es pacentos apkopot informāciju par dažu datoru ražotāju (Asus, Dell, Lenovo) piedāvātajiem datoriem, ka ir salīdzināmi ar pēc rādītājiem (galvenokārt CPU un RAM) ar MacBook MB062. Salīdzinājumu var atrasts šeit.

Domāju, ka šis salīdzinājums principā parāda, ka atšķirība cenās nav tik liela, ja kāds nepiekrīt, tad esmu atvērts diskusijai. Pagaidām tas viss.

Datoru apraksti un to cenas ņemtas no BMS Megapolis mājas lapas.

7 thoughts on “Cenu salīdzinājums

  1. Tavā dokumentā Lenovo ir parametros identisks (es pat teiktu, ka labāks, jo vieglāks, mazāks displejs un par vienu USB portu vairāk) un par 230Ls lētāks.

  2. Labi… Lenovo ir viens papildus USB ports un sver tas mazāk, bet arī baterija šim vel tikai 1,8 stundas, kas ir vairāk nekā 3 reizes mazāk nekā MacBook. Personīgi priekš manis šis faktors arī spēlē lomu.

    Un vēl… Par stilu ir jāmaksā. Es domāju, ka Tu necentīsies apstrīdēt ka MacBook dizains ir krietni labāks par Lenovo dizainu. ;)

  3. Manuprāt, pirmais ko nedrīkst darīt: salīdzināt modeļus ar dažādu ekrānu izmēriem. Visiem zināms, ka, jo mazāks tas, jo dārgāks. Tā vismaz parasti ir. Tamdēļ pārgāja vēlme pētīt, jo tomēr nesaliksi blakus 13,3 un 15,4 collu ekrānu izmērus.

  4. Ar’ taisnība. Tikai nedaudz grūti atrast datorus, kuriem būtu pilnīgi vienādi parametri. Šoreiz salīdzinājumā liku uzsvaru uz veikspēju veicinošiem parametriem. Kā arī šoreiz visiem datoriem ekrānu izšķirtspēja ir vienāda.

  5. Pirms pāris mēnešiem vienam kolēģim sanāca pastrādāt ar MacBook Pro. Tad nu ko varu teikt, darbojoties atšķirības nekādas, dizaina ziņā domāju visiem tāpat jau skaidrs. Ja runā par citiem brendiem, tad piemēram līdzīgs piedāvājums no Toshiba izmaksās aptuveni tik pat.

  6. Jā… Labi ideja bija salīdzināt ar Toshiba. Atradu iekš BMS Megapolis lapas vēl vienu no Toshiba modeļiem. Nu… Negribētos teikt, ka tie ir baigi dārgie. Bet cenas principā ir gandrīz tādas pašas kā MacBook.

Comments are closed.