Agresīvie braucēji un TVNET

Domāju, ka jebkurš, kas ikdienā lasa ziņas portālā TVNET, ir ievērojis, ka šī portāla autori ir atvēruši kārtējo sadaļu, kuras mērķis darīt šo pasauli labāku. Šoreiz tā ir veltīta agresīvajiem autobraucējiem.

Īsti nezinu kādiem mērķiem ir domāta šī sadaļa. Nē, tas, ka šeit ir domāts publicēt it kā agresīvo vadītāju foto un video iemūžinātos pārkāpumus, ir skaidrs. Bet īsti nav skaidrs, ko portāla redaktori cenšas panākt ar to?

Vai viņi vēlas, lai šo vadītājus soda ceļu policija? Šaubos, ka tas ir iespējams, jo cik man zināms, tad šādi foto un video nevar kalpot par vainu pierādošu materiālu (es maldos?). Un ja arī šāds ir viņu mērķis, tad priekš kam to visu publicēt portālā nevis pataisno nodot ceļu policijai.

Varbūt viņi vēlas kaunināt šo spēkratu vadītājus, parādot visai Latvijai, cik viņi slikti uzvedas uz ceļa. Vai tiešām kāds domā, ka kāds no šiem vadītājiem uzzinājis, ka viņa varoņdarbu ir kāds iemūžinājis un parādījis apkārtējiem, sāks braukt daudz pieklājīgāk?

Labi… Nav šoreiz svarīgi, ko viņi, šīs idejas autori, vēlējās panākt. Šoreiz es gribēju vērst uzmanību uz to, ka ir reaģējuši šī portāla lasītāji uz šo ieceri.

Tik tiešām ir cilvēki, kas uzdrošinās iesūtīt šos foto un video materiālus. Tikai žēl, ka TVNET redakcija nepieliek nekāda pūles šo materiālu atlasei un faktiski (visdrīzāk) publicē visu pēc kārtas, īpaši neiedziļinoties, kas tieši tiek publicēts. Jā, dažās fotogrāfijās un video tik tiešām ir redzami nopietni pārkāpumi, bet daudzos ir redzami mazbūtiski pārkāpumi. Īpaši ir žēl to maršruta autobusu un ātro palīdzību pie dzelzceļa pārbrauktuves, jo kādam vienkārši gribējā kādu nostučīt, bet nemēģinot iedziļināties, kādēļ šo transporta vadītājiem tā ir nācies (tieši tā, nācies) rīkoties.

Un vēl… Tas izskatās diez gan nožēlojami, ka video demonstrēšanai TVNET joprojām izmantot Windows Media Services, nevis plašu popularitāti ieguvušos lapā ievietotos Flash-bāzētus video atskaņotājus. Šādā veidā viņi vienkārši klaji ignorē to daļu lasītāju, kuriem ikdienas lietošanā nav pieejam Windows Media Player. Žēl, ka tāda attieksme.