Par dārgajām balsīm

Šodien Saskaņas vadītājs un kādas lielas pilsētas mērs Nils Ušakovs savā Twitter kontā sūdzējās, ka tautas iniciatīvu platformas Mana Balss uzturētāji prasot “ziedojumu” par Saskaņas iniciatīvas publicēšanu.

Daudzi metās aizstāvēt Mana Balss ar argumentiem, ka Saeimā pārstāvētai partijai nepieklājas publicēt “tautas” iniciatīvas, jo viņiem jau pašā Saeimā ir dota iespēja pa tiešo sniegt iniciatīvas cik uziet, ja vien savāc 5 deputātu parakstus. Bet naudas prasīšanas faktu šie aizstāvji vienkārši ignorē.

Te nu es gribētu uzsvērt, ka ir vieta diskusijām par divām tēmām. Par jau pieminēto jautājumu, vai Saeimā deputāti var sniegt iniciatīvas šajā tautas platformā. Un otra, šoreiz daudz nopietnāka, cik tas ir ētiski prasīt “ziedojumu” par iniciatīvas publicēšanu.

Ja vien stāsts par 1000 € ir patiess, tad, manuprāt, šis ir visai “jauks” piemērs korupcijai. Kaut kas no sērijas: mums ir [jauni] principi/vadlīnijas, ka no Saeimā pārstāvētiem spēkiem iniciatīvas nepieņemt, bet (ne)liels ziedojums var situāciju labot. Un jā, korupcija ir iespējama arī privātajā sektorā.

Lai ko arī es domātu par Saskaņu un Nilu Ušakovu, šobrīd Mana Balss reputācija ir visai apdraudēta. Saprotu, ka naudiņu projekta uzturēšanai vajag, bet šādi to pelnīt nav pieņemami. Ļoti cerams, ka drīz būs kāds skaidrojums arī no viņu puses, kas labi argumentēs, ka Saskaņas vadītājs ir ko pārpatis vai nosapņojis.

P.S. Jauns ieraksts ar atbildi uz komentāriem, ko saņēmu pēc šī raksta publicēšanas.

3 thoughts on “Par dārgajām balsīm

  1. Jā, 140 zīmēs par šauru.
    Piekrītu, ka ManaBalss ļaudīm vajadzēja šo jautājumu atrisināt formāli korekti, norādot, ka šādas iniciatīvas (reklāmas) no saeimā pārstāvēto cilvēku puses nav bezmaksas pasākums. Varbūt būtu labāk no politiķiem nekādus priekšlikumus vispār nepieņemt.

    ManaBalss tika veidots ar domu dot balsi tiem, kuriem tās nav. Ne visi spēj programmēt tīmekļa vietnes. Ne visiem ir jurists, kas var caurskatīt priekšlikumus. Uz šī fona, kad visnotaļ bagāts politiskais spēks grib izmantot šos resursus savu politisko mērķu sasniegšanai, to darīt būtu īpaši bezatbildīgi.

  2. Par platformas mērķi piekrītu. Deputātiem ir doti citi Satversmē nostiprināti efektīvi instrumenti, kā sasniegt savus izvirzītos politiskos mērķus. Tomēr arī kārtībai jābūt. Nevar tā pēkšņi no zila gaisa izdomāt kaut kādus jaunus spēles noteikumus. Ja šāda kārtība no politiskajiem spēkiem prasīt ziedojumu ir noteikta #manabalss nolikumā vai kādā citā publiski izlasāmā dokumentā, tad ok. Citādi gan kaut kā nesmuki….

Comments are closed.