Vēl nedaudz par LTE

LMT LTELaikam būtu galīgi neloģiski, ja pēc visiem sacerējumiem par tēmu “Kā es gaidu LTE savā iPhone 5”, es nepadalītos ar iespaidiem no vakardiens LMT pasākuma, ar ko LTE jeb 4G tika palaists publiskā testā arī viedtālruņos.

Atkal palaišana?

Kam gan ir vajadzīga vēl viena palaišana un testēšana, ja LTE jau ilgāku laiku tiek piedāvāts kā datu pieslēgums datoram? Problēma ir tāda, ka šobrīd LTE nodrošina tikai datu pārraidi, atšķirībā no iepriekšējo paaudžu tehnoloģijām, kas nodrošina gan balsi, gan datus. Šī apstākļa dēļ tālrunim, lai varētu nodrošināt zvanu, ir jāpārslēdzas no 4. paaudzes viļņiem uz kādu no vecākiem standartiem. Tad, lūk, pirms pieslēgt šo tehnoloģiju plašākām masām, LMT arī grib tā kārtīgāk iztestēt un izpētīt, vai šī slēdzelēšanās starp tīkla veidiem noritēs reālās dzīves situācijās.

Starpcitu, šī testēšana tiešām esot publiska. Ja vien ir LMT datu pieslēgums, LTE atbalstošs tālrunis ar jaunāko programmnodrošinājumu un microSIM vai nanoSIM (tādu, ko izsniedz LMT, nevis izgriež ar nazīti pats), tad var droši pieteikties uz testēšanu, atliek vien sazināties ar klientu apkalpošanas dienestu un jādara zināmu savu vēlmi.

Kam tas vajadzīgs?

Vēl viens jautājums, kam ir vajadzīgs 50 Mbps pieslēgums viedtālrunī? Ik dienas tvītošanai un draugu bilžu pētīšanai tīri labi pietiek ar 3G ātrumiem. Arī video straumēšanai tīri labi pietiek ar stabilu 3G savienojumu. Protams, viens no pielietojumiem verētu būt tethering (datora pieslēgšana pie mobilajiem datiem caur viedtālruni), bet vēl nav teikts, ka pats savienojums starp tālruni un datoru spēs nodrošināt tādus ātrumus.

Tomēr, manuprāt, svarīgākais ieguvums ir bāzes staciju kapacitāte. Šis moments tika arī uzsvērts prezentācijas laikā. 3G bāzes stacijas maksimāla caurlaidība ir 42 Mbps – tā var nodrošināt 28 lietotājus ar 1,5 Mbps katram. Ātrums ir lietojams, bet lūk lietotāju skaits sanāk pamazs. Un to var labi sajust vietās, kur sarodas daudz 3G viedtālruņu, ka 3G tīkls kļūst nelietojams un pat EDGE tajos brīžos ir ātrāks.

Bet LTE bāzes stacijām maksimālā caurlaidība ir līdz 750 Mbps. Ar šādu caurlaidību var 150 lietotājus nodrošināt jau 5 Mbps katram, kas ir pat ļoti labs ātrums. Tvītu lasīšanai noteikti pietiks.

LTE torņu kapacitāte

Un kā arī papildus bonuss – ja liela daļa nomigrē uz LTE, tad atbrīvojas arī 3G tīkls, tāpēc arī vecāku tālruņu lietotāji izbauda netiešu labumu no jauno tehnoloģiju ieviešanas.

5 thoughts on “Vēl nedaudz par LTE

  1. Starp citu LMT 4G šobrīd darbojās tam neparedzētajās frekvencēs un licence, kas ļauj komerciāli raidīt 4g pēc dizaina paredzētajā spektrā sāks darboties tikai no nākamā gada.

  2. Es domāju, ka galvenai LTE ieguvums telefonos pār 3G ir pings. LTE tas ir ap 20ms jeb vairākas reizes zemāks par 3G. Ātrums telefonā ir pilnīgi vienalga – kaut vai viens megabits. Pats, pats galvenais ir pings – web lapas veras vaļā bez aiztures nenormālā ātrumā. Tā pat arī pārējās vietās – pings, pings, pings!

  3. Ātrums telefonā man ir būtisks. Mani kretinē lēns internets arī telefonā. E vispār besī ārā (lēns). 3G, H, H+ ar Tele2 ir vidēji solītie 4Mbit.

Comments are closed.