Vēlreiz par LTE

LMT 4GLTE man ir īpaši mīļa tēma. Tik ļoti mīļa, ka jau sāk trūkt iztēles domāt virsrakstus par šo tēmu.

Šī datu pārraides standarts vairs nav nekāds jaunums mūsu interneta lielvalstī Latvijā. Jau garāku brīdi LMT to piedāvā komercrežīmā, kā arī LTE (pazīstams arī kā 4G) pārklājums kļūst aizvien plašāks. Arī Tele2 kaut ko ik pa brīdim ieminas, ka šie taisoties ieviest LTE apraidi. Bite gan tomēr pagaidām aprobežojas ar 3G, par nākošās paaudzes tīkliem neko publiski nestāsta.

Tomēr vēl līdz šim LTE tīkls bija pieejams tikai datoriem – planšetēm un ar USB “puļķiem”. Bet izskatās, ka situācija drīz mainīsies.

Par to liecinot žvaigņu novietojums debesīs… joks. Ir kāds vērā ņemamāks pavediens. Apple savā lapā atsvaidzinājis to tīklu sarakstu, kur [nu jau novecojušais] iPhone 5 var tik pie ceturtās paaudzes viļņiem. Un šajā saraksta parādījās arī LMT. Gan jau kā arī iPhone 5s un 5c varēs baudīt ātrgaitas interneta labumus, bet kā zināms, vēl ir nedaudz jāpaciešas, līdz tos oficiāli uzsāks tirgot arī šeit, tāpēc pretī šiem modeļiem Latvijas karodziņš nav redzams. Un gan jau pie šī labuma pie reizes tiks arī citu ražotāju viedtālruņi – vismaz HTC One, Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z1, ko piedāvā LMT, teorētiski nodrošina vajadzīgās frekvences atbalstu.

Gaidam jaunumus.

Papildināts #1. Dažas minūtes pēc tam, kad ietvītoju saisti uz šo rakstu, LMT apstiprināja, ka izmaiņas tiešām būs.

Papildināts #2. LTE tālruņos jau pavisam tuvu. LMT atsūtīja ielūgumu uz 29. oktobra pasākumu, kur sola pastāstīt daudz plašāk par LTE/4G izvēršanu Latvijā un ļaut iemēģināt šo tehnoloģiju arī savos viedtālruņos.

Attēls nočiepts no LMT lapas bez jebkādas atļaujas, cerībā, ka sūdzēts tiesā par autortiesību pārkāpumiem netikšu.