Citādais 3G

Šodien Bite uzaicināja ciemos un baroja ar ļoti garšīgām pankūkām. Tas nebija gluži labdarības žests, jo viņiem ļoti gribējās pastāstīt par saviem plāniem šai vasarai.

Ilgāku laiku Bites tīklam bija pamatīgs trūkums. Viņu 3G pāklājums faktiski aprobežojās ar lielākajām Latvijas pilsētām. Tomēr tagad viņi ir gatavi laboties, jo 3G ierīču īpatsvars tīklā pieaug aizvien vairāk – progress ir nenovēršams. Bites ambiciozais plāns ir 3 mēnešu laikā paplašināt savu 3G pārklājumu līdz 90% no Latvijas teritorijas.

Tomēr, kā izrādās, šai ambiciozai iecerei pamatā ir pamatīgs sagatavošanās darbs, kas veikts ilgāku iepriekš. Liela daļa jau uzmontēto bāzes staciju atbalsta gan 3G, 4G utt. Un visa aizķeršanās nav tik ļoti dzelžu līmenī, cik programmatūrā. Un lielā daļā teritorijas 3G izverša faktiski nozīmē attiecīgā ķeksīša atzīmēšana un programmatūras licences jautājumu nokārtošana.

Un tā kā Latvijai nav gan gluži maziņa teritorija (salīdzinot, piemēram, ar Lihtenšteinu), kā arī 3 mēneši ir garš laika posms, tad Bite solīja, ka ļaušot saviem klientiem balsot, kur tad ķeksīti atzīmēt ātrāk nekā citviet. Tai balsošanai ir jāparādā jaunajā lapā megaprieki.lv, kas gan vēl nedarbojas, kā paredzēts, un startēs rītdien.