Ilgtermiņa evolūcija

Domāju, ka daudzi jau ir dzirdējuši, tad vakar Apple ir prezentējis iPhone 5. Jaunais tālrunis atbalstīs arī datu pārraides tehnoloģiju LTE (Long Term Evolution – ilgetermiņa evolūcija).

Aptuveni pirms pusgada Apple nošāva nedaudz greizi ar LTE atbalstu 3. paaudzes iPad’os. Tā nu sanāca, ka jaunā iPad LTE priekšrocības var izmantot tikai Ziemeļamerikas valstīs – ASV un Kanādā. Šoreiz Apple mācījās no savām kļūdām. Un tagad būs patiesībā pat divi iPhone 5 modeļi: A1428 un A1429. Izskatās, ka Latvijā tiks piedāvāts tas otrs.

Izpētot A1429 atbalstāmo LTE frekvenču sarakstu, var atrast arī 1800MHz. Tieši to pašu frekvenci, ko izmanto LMT, lai nodrošinātu LTE saviem. Un lai arī LMT nav to operatoru sarakstā, ko Apple nosauc par LTE atbalstošiem, tomēr šoreiz ir neliela cerība, ka jaunais iPhone 5 spēs izmantot jaunās tehnoloģijas arī mūsu valstī.

P.S. Šīs ir tikai manas spekulācijas par iPhone 5 un LMT LTE savietojamību.

5 thoughts on “Ilgtermiņa evolūcija

  1. Šī gada sākumā notika lielā LTE izsole, kur izpārdeva 2.6GHz kanālus. Visi operatori sapirkās tiesības lietot šos kanālus no 2014. gada. 2.6GHz neatbalsta neviens no jaunajiem iPhone. LMT šobrīd tikai testam lieto minētos 1800MHz jo vēl nebija ļauts lietot jaunos sapirktos kanālus (AFAIK!)

  2. Piebilde: Šobrīd vēl LMT tos testa torņus darbina 1800MHz, tā kā tas iPhone5 modelis kas saprot šo frekvenci, vēl pagaidām (pirms LMT sāk būvēt 2600MHz torņus priekš frekvencēm, kuras tikko nopirka) tu vari to “testēt”. BET lai lietotu LTE uz LMT šobrīd testa režīmā, ir tikai viens variants – jāmaksā par pakalpojumu “Internets Datorā 19”, tā kā sanāks padārgi un nevarēsi runāt pa telefonu.

    • Cerams, ka nonākot iPhone 5 Latvijā, LMT pārskatīs savus nākotnes plānus un datu pārraides tarifus. :)

Comments are closed.