Sauciens pēc palīdzības

Nu jau atkal Latviju pāršalca sauciens pēc palīdzības. Uzsvars uz vārda “atkal”. Kārtējo reizi e-pastos un sociālos tīklos parādās lūgums palīdzēt, ziedojot asinis mirstošam bērnam. Teksts ir aptuveni šāds:

steidzami vajadzīgs donors 3 negatīvās asins grupa bērniņam, kurš mirst tel.: 28950195

Teksts ir mainīgs – atkarīgs no tā, ar kādu saziņas līdzeklis tas nonācis līdz kārtējam adresātam. Šis, piemēram, ņemts no Twitter, bet vēl vakar es saņēmu līdzīga satura e-pastu krievu valodā. Bet šo ziņu var atrast arī forumos un citos sociālos tīklos. Kas ir ļoti interesanti, ka pavisiem šiem gadiem, ziņas saturs nav mainījies – joprojām vajag tieši B(III)-, tieši bērnam (zīdainim), un numurs paliek nemainīgs (nu, gandrīz nemainīgs), lai arī nav sazvanāms.

Bet par tālruņa numuru ir vēl intersantāks stāsts. Ja centīgāk paguglēt, tad šādu pašu aicinājumu pēc palīdzības var atrast ar citu numuru 8950195094. Šis numurs pārsvarā ir atrodams Krievijas forumos. Un visdrīzāk šis ir 900. sērijas jeb paaugstinātas maksas numurs, bet pati ziņa vienkārši pīle, lai krāpnieciskā ceļā panāktu, lai cilvēki zvana uz šo numuru. Abiem numuriem ir kas kopīgs – tiem abiem ir numuriem ir kopīga 7 ciparu virkne. Kā tas gadījās, ka numurs tika lokalizēts Latvijas apstākļiem, tagad var tikai minēt – diez vai kāds to vēl atceras.

Lai gūtu kaut neciegītu iespaidu, cik sens ir šis sauciens pēc palīdzības, var pārliecināties, piemēram, izlasot Kaspara Foigta (plašāk pazīstams kā laacz) rakstu, ko viņš publicējis vēl 2009. gada maijā. Tajā pašā rakstā Kaspars min vairākus prātīgus padomus, kā rīkoties ar šādiem izmisuma kliedzieniem.