Stāsts Nr. 1: Par Lattelecom Virszemes televīziju

Šovasar, kad man beidzās 2 gadu līgums ar IZZI, es ilgi nedomādams pārtraucu ar viņiem sadarbību. Bet tā kā TV skatīties gribējās arī turpmāk, tad nolēmu mēģināt laimi ar Lattelecom Virszemes televīziju. Interaktīvo televīziju neizvēlējos, jo negribēju lieku kasti pie TV, kā arī es redzēju kā Lattelecom “meistari” velk vadus.

Noslēdzu kārtējo 2 gadu līgumu, šoreiz ar Lattelecom. Līgumsods ir tik maziņš (vismaz tad bija), ka ņemt beztermiņa līgumu bija ekonomiski nepamatoti. Paņēmu arī visu kanālus, ko varēja paņemt, arī HD kanālu. Par šo prieku no manis Lattelecom pienācās Ls 8,10. Bet tālākiem aprēķiniem es izmantošu Ls 6,90, kas bija mēneša maksa par Pamatpaku (jo HD kanāla abonēšanas nosacījumi nav mainījušies).

Tad par šiem Ls 6,90 mēnesī es varēju skatīties šos kanālus (uzskaitīti tikai tie, kurus reāli skatījos):

 • TV3+;
 • Pirmais Baltija Kanāls;
 • Eurosport;
 • National Geographic;
 • Euronews;
 • Discovery Channel;
 • Animal Planet;
 • Investigation Discovery;
 • Fox Life;
 • Universal Channel;
 • Syfy Universal.

Bet tagad Lattelecom nolēma no 15. septembra mainīt savu VTV piedāvājumu, likvidējot Pamatpaku un ieviešot tematiskās pakas. Un tagad man, lai skatītos tos pašus kanālus, ko skatījos iepriekš, ir vajadzīgas 2 tematiskās pakas, kas kopā ar ekonomisko paku maksā Ls 7,90, tas ir, par Ls 1 vairāk nekā iepriekš. Jā, par šo latu es iegūstu vairāk kanālu, bet no jaunajiem man interesē tikai viens kanāls.

Protams, visa šo tematisko paku ieviešana tiek pasniegta, kā pakalpojuma uzlabošana, bet nekur netiek skaidri pateikts, ka, lai lietojot šo pakalpojumu iepriekšējā apjomā, manas izmaksas pieaugs. Tas ir, lai arī man pilnībā pietika ar iepriekšējo piedāvājumu, tomēr tagad man nāksies maksāt vairāk, lai es varētu skatīties savus iecienītos kanālus arī turpmāk.

Tomēr, taisnības labad ir jāpiebilst, ka Lattelecom ļoti savlaicīgi nosūtīji vēstuli, informējot par briestošām izmaiņām un neaizmirstot par piebilst par manām tiesībām lauzt līgumu, nemaksājot līgumsodu. Ir arī iedotas 2 nedēļas iedots pusotra mēneša laiks, lai novērtu un izlemtu, kuras pakas es gribu skatīties, un jaunā abonēšanas maksa tiks iekasēta tikai no 1. oktobra 1. novembra. Kā arī ir neliels prieciņš no visām izmaiņām, tagad man būs arī Discovery Science.

3 thoughts on “Stāsts Nr. 1: Par Lattelecom Virszemes televīziju

 1. Nu tādu ažiotāžu sataisīji un čiks vien sanāca – raksts kā raksts un pretenzija par tēmu. :)
  Es, savukārt, sapņoju par tematisko krievu paku – kuru varētu neņemt un līdz ar to būtu brīvs TV no krievijas info un šoviem.

 2. Par Lattelecom patiesībā neplānoju neko īpaši ļaunu rakstīt.

  Un par ažiotāžu neesmu vainīgs. Nezināju, ka WordPress aizsargātos rakstus liek barotnē. :)

 3. Nu ko lai saka – arī Lattelecom tomēr ir ieinteresēts peļņā, tāpēc arī šādas izmaiņas. Nebūs jau tā, ka paliks lētāk. Gluži tas pats ir arī par tik daudz kritizēto Viasat – visi jau vēlas nopelnīt, tikai atšķirība tā, ka Viasat piedāvā labāku kvalitāti (vismaz pagaidām, un te es nedomāju Rīgu un tās apkārtni, bet lielākus nostūrus).

Comments are closed.