1. oktobrī LETA lapā tika publicēts raksts, kurā ir arī kāds vārds par mani un manu iPhone un iPod touch spēli Hexuzzle. Kam nav bijis iespējas to izlasīt, tad tā ir tagad.
“Apple App Store” veikalā nonākušas Latvijā radītas aplikācijas
Publicēta: 17:06 01.10.2009.
Rīga, 1.okt., LETA. Vismaz divi Latvijas programmētāji ir radījuši aplikācijas (apps) kompānijas “Apple” mobilajam telefonam “iPhone” un tās nodevuši pārdošanai “Apple” interneta veikalā “App Store”, kas nesen vēstīja par diviem miljardiem izplatītu aplikāciju kopš 2007.gada.
Informācijas tehnoloģiju nozares speciālists Pauls Barkāns aģentūrai LETA stāstīja, ka “App Store” ir sastopamas piecas viņa izstrādātas aplikācijas, tostarp programmiņas, kas palīdz atrast tuvumā esošus draugus ar GPS palīdzību un pārraudzīt ierakstus par noteiktām tēmām sociālajā tīklā “Twitter”.
“Caur “App Store” var nopelnīt, un ieņēmumi iet uz labo pusi, lai gan to daru tikai nesen. Pierakstījos kā attīstītājs, “Apple” specifiku apguvu pašmācībā, palīdzēja programmētāja izglītība,” teica Barkāns.
Par sadarbības ar “App Store” pozitīvo pusi Barkāns nosauca pasaules mēroga mārketingu un centralizētu norēķinu sistēmu, bet par negatīvu – lēnu komunikāciju ar “App Store” dažādos praktiskos jautājumos.
“Es varu pats atrast kādu kļūdu savā aplikācijā, taču paiet divas nedēļas, lai “App Store” atļautu ievietot labotu versiju. Starplaikā komentāros – par katru aplikāciju var ievietot pircēju un lietotāju komentārus – tevi pagūst nogānīt,” stāstīja Barkāns.
Par visai pieticīgiem panākumiem “App Store” aģentūrai LETA stāstīja programmētājs Aleksejs Mjaliks, kas izstrādājis “iPhone” un multimediju nesējam “iPod Touch” puzles veida spēli “Hexuzzle”. Tajā jāsabīda krāsaini sešstūri noteiktās formās.
Mjaliks spēli sācis izstrādāt jūnijā, pirmo versiju nosūtījis “Apple” 18.jūlijā, bet 3.augustā saņēmis apstiprinājumu, ka “Hexuzzle” izlikts pārdošanā “App Store”.
“Spēle tiek izplatīta par maksu. Šobrīd ir pārdotas 30 kopijas,” teica Mjaliks, konstatējot, ka līdz šim “spēle faktiski rada tikai zaudējumus”.
Vaicāts par aprīkojumu, kas vajadzīgs, lai nodarbotos ar “IPhone” telefona un “iPod” aplikāciju attīstīšanu, Mjaliks teica, ka izstrādei izmantojis “Macintosh” datoru, izstrādes vidi “XCode”, telefonu “iPhone 3G” un telefona darbības simulatoru “iPhone Simulator”. Bez tam bijis par maksu jāpiedalās “Apple” izstrādātāju programmā “iPhone Developer Program”.
Juris Kaža LETA
01.10.2009
Copyright © LETA
ļoti slikti, ka Kaža nav paracis dziļāk un noskaidrojis, ka kopumā mums ir vismaz 4 iPhone aplikāciju pārdevēji, un izstrādātāji iespējams vēl vairāk. ceru drīzumā publicēt lapu kurā būs atrodamas visas made in Latvia iPhone aplikācijas.
Apsveicu! Novēlu panākumus! ;)