Informācija par sastrēgumiem Rīgā

Ir nācies dzirdēt apgalvojumus, ka mana mīļākā tēma, par kuru diskutē ir satiksme. Un tā tiešām varētu būt, jo man ļoti patīk braukt ar mašīnu, tāpēc arī pievēršu pastiprinātu uzmanību satiksmes jautājumiem. Parasti jau sanāk saskatīt tikai negatīvo, bet nu šoreiz būs samērā pozitīva ziņa.

Beidzot arī Rīgai ir pieejama daudz maz kvalitatīva sastrēgumu karte, ko mums piedāvā Jāņa Sēta. Tiesa, jāatzīmē, ka kādu brīdi Rīgā darbojas CityGuide balstīta sistēma, bet manā skatījumā izpildījums ir gana švaks.

Nezinu, kādu informācija avotu, tas ir, informācijas iegūšanas veidu Jāņa Sēta izmanto. Ir aizdomas, ka varētu tikt izmantota kāda aktīvā saite no transporta, kam tiek sekots ar GPS palīdzību. Vismaz, man tā liek domāt aizdomīgs, ka katram posmam klāt ir norādīta ticamība, kā arī tas, ka diez vai dienas vidū ir tik grūti ievākt informāciju par kustības ātrumu pagriezienā pa kreisi no Kārļa Ulmaņa gatves uz Vienības gatvi ar kādu stacionāro aprīkojumu.

Manas aizdomas ātri vien apstiprinājās. Vairāk informācija db.lv.

Un lai arī kā šī informācija tiek ievākta, cerams, ka jau drīzumā tā varētu būt lietojama caur kādu no navigācijas sistēmām. Vēl vairāk es ceru, ka šī sastrēgumu informācija varētu tikt pārraidīta caur TMC, jo klīst baumas, ka šādu pakalpojumu Latvijā taisās ieviest Destia Traffic. Pagaidām arī pati Jāņa Sētas piedāvātā maršrutēšana nespēj izmantot šo informāciju plānošanai.

via @normis un db.lv