Animācijas filma: VALL•E

Ziniet… Izskatās, ka es beidzot sāku pieaugt. Vismaz VALL•E (WALL•E) skatīšanās man neradīja cerēto baudījumu. Vismaz man radās iespaids, ka tas mazais animācijas klipiņš, kas tika rādīts pirms pašas pilnmetrāžas animācijas filmas (Presto), radīja vairāk pozitīvu emociju nekā visa lielā multene.

Var jau būt, ka es biju sacerējies, ka būs kārtējais labais skatāmgabals, jo jāatzīst, ka Gardēdis bija Pixar studijai sanācis gana labs. Bet domāju, ka šoreiz pie vainas bija jautājumi, kuri radušies, skatoties filmu, un kuri neguva tajā filmā atbildes.

Piemēram, labi, pieļausim, ka robota mākslīgais intelekts ļāvis tam izprast emocijas, bet kādā sakarā tas robots dreb no bailēm, ja drebēšana nemaz nav emocijas, bet gan organisma reakcija uz noteiktu emocionālo stāvokli un ķīmiskajiem procesiem, kas tajā norīt dotajā mirklī?

Vai vēl kāds… Kā tas robots cerēja sajust cita robota (vai kādas cita būtnes) pieskārienus, ja viņa ķepiņās nav nekādu taustes sensoru?

Šeit jau laikam būtu godīgi pabrīdināt, ka tiem, kas šo filmu vēl nav redzējuši, bet tomēr vēlas noskatīties, tālāk lasīt nevajadzētu, jo es varētu sabojāt visu intrigu. Ja ir vēlme, tad varu piedāvāt tiešo saiti uz manu multfilmas vērtējumu un raksta komentāriem. Vēr ir variants pāriet pie tālāk pārdomām, galvenais ir nelasīt nākošo rindkopu.

Bet vēl vairāk jautājumu radās, ka viņš tika uz kuģi. Piemēram, ka tur vairojās šie cilvēki, kuri viens otru faktiski redz tikai video tālruņa ekrānā. Vai arī, no kurienes uz kuģa radās tik daudz atkritumu, vai kādā sakarā tas kapteinis, tik ļoti sagribēja nokļūt uz Zemes, ja pēdējo 700 gadu laikā tur nav rādījies neviens cilvēks, bet šis kapteinis pat lāgā nezin, kas ir Zeme?

Nē… Protams, ir skaidrs, ka tā ir ģimenes filma, kas domāta, galvenokārt, bērniem, kuriem šādu jautājumu vienkārši nebūs. Un tādēļ nav jau jēgas nemaz centies šos jautājumus tajā skaidrot. Un jau negribu no Pixar studijai pārmest, es tikai secinu, ka nu beidzot savos 22 gados es sāku saprast, ka vairs neesmu gluži lielais bērns.

Mans vērtējums: 3 no 5.

Saites:
Movie Adviser
Oficiālā mājas lapa

4 thoughts on “Animācijas filma: VALL•E

Comments are closed.