Filma: Zelta kompass

Izskatās, kas esmu izaudzis no tā vecuma, kas šādas filmas liekas interesantas un aizraujošas. Iespējams, ka pie vainas tas, ka filmu vēroju uz sava pieticīgā 15 collu ekrāna nevis lielā kinoteātra ekrāna, un tādēļ vien neguvu cerēto emociju devu, kas pieslāpētu veselā saprāta vēlmi visu analizēt.

Principā filma no tehniskā viedokļa jau likās tīri laba, bet tā sižeta līnija nedaudz piekliboja, bet iespējams, ka filma to jau mantojusi no grāmatas (Nothern Lights), kuru lasījis neesmu, tāpēc par to spriest nevaru.

Pamazām sāku ievērot, ka šiem stāstiem, kuru centrā ir kāds bērns vai pusaudzis, kura atnākšanu ir paredzējusi kāda leģenda un kuru tādēļ cenšas aizsargāt visi, kuri būtu pieskaitāmi pie labajiem, ir raksturīgs ir veids, kā varonis tiek laukā no situācijas, kura šķiet bezcerīga. Respektīvi, bieži vien ir tā, ka situācijā, kad ļaunie ir sagūstījuši šo labo varoni, no kura, kā izrādās, ir atkarīgi visa labā tālāk pastāvēšana, izrādās slepeni pieskata kāda grupiņa entuziastu, kas kaut kādā mērā uzskata par savu pienākumu veikt šo pieskatīšanu un kas tieši situācijā iejaucas un glābj mūsu dārgo varoni. Manuprāt, bojā visu spriedzes momentu.

Var vēl būt citādi, kad varoni un viņa līdz biedri ir nonākuši sprukās, kad ļaunie ņems vien virsroku par viņiem, še nez no kurienes uzrodas kaut kāda sabiedrotie, par kuriem dažkārt nav informēti nedz notiekošā novērotāji (skatītāji), nedz paši varoņi.

Bet kopumā filma ir skatāma, ja vien necenšas pievērst uzmanību sīkumiem. Tiek žēl kā nobeigums tāds nekāds, bet iespējams tas vien liecina par to, ka filmai ir plānots turpinājums.

Mans vērtējums: 3 no 5.

Saites:
Movie Adviser
Oficiālā mājas lapa

One thought on “Filma: Zelta kompass

  1. Jā, man tas pats. Skatījos, lai vnk, tā teikt, ieliktu ķeksīti, jo sižets jau bija paredzams iepriekš..

Comments are closed.