Ceļojums uz Lapzemi — 5. diena

Piektā un pēdējā ceļojuma diena sākās ar brokastīm Helsinku lidostā. Veiksmīgā kārtā izdevās atrast kafejnīcu, kur varēja dabūt auzu putru ar ievārījumu par 1 EUR un juice included. Šis bija viens no pozitīvākajiem momentiem visā ceļojumā.

Vēlāk bija arī neliela ekskursija par Helsinkiem. Bet tā vairāk bija tāds kā laika kavēklis, gaidot prāmi, nevis vērā ņemama ekskursija pa pilsētu — pariņķijom autobusā pa Helsinku ielām, gids kaut ko lauzītā krievu valodā (ar ļoti smieklīgu akcentu) pastāstīja par vairākiem apskates objektiem, dažās vietās izkāpām no autobusa, apskatījām šo to klātienē un tas arī viss. Iespējams, ka gidam nemaz negribējās ilgi uzturēties ārā, jo bija diezgan vētrainā diena.

Uz Tallinu kuģojām ar Viking Line prāmi. Šoreiz kajītes nebija, tāpēc nācās vien mocīties pa prāmja gaiteņiem un kafejnīcām. Šoreiz jūra bija nemierīga, un no priekšgalā esošās kafejnīcas varēja vērot iespaidīgu skatu, kā prāmis cīnās ar viļņiem. Par laimi bedīgi slavenā jūras slimība ne mani, ne manu dārgo sieviņu nepiemeklēja.

Tallinā ilgi neuzturējāmies — ātri sakāpām autobusā uz prom uz Rīgu. Es atkal likos gulēt — aizmigu pašam nemanot un līdzīgi kā pirmajā dienā pamodos jau otrpus robežai, Latvijā.

Pats ceļojums beidzās tur, kur arī sākās pie Pasta ēkas, kas Stacija laukumā atrodas.

Nobeiguma vietā

Kopīgs iespaids par ceļojumu un tā organizētājiem ir ļoti pozitīvs. Autobusa vadītāji un grupas vadītāji bija laipni uz draudzīgi. Autobuss bija silts, tikai nedaudz sliktā tehniskā stāvoklī — nekas nopietns, dažādi sīkumi autobusa salonā, piemēram, nevarēju ieslēgt gaismu lasīšanai. Bet tomēr pats ceļojums organizēts, manuprāt, labi.

Ceļojumus organizēja tūrisma aģentūra Airisa un Co.