Google Desktop un Ģ

Domāju, ka daudzi, kas lieto Windows, kam instalēts Google Desktop, un latviešu burtiem izmanto labo Alt taustiņu jeb Alt Gr ir ievērojis, ka cenšoties rakstīt burtu ģ netiek panākts vēlamais rezultāts — burta vietā parādās Google Desktop ievadlodziņš.

Lieta tāda, ka dažas programmas Alt Gr taustiņu uztver kā Ctrl+Alt kombināciju. Un Google Desktop arī ir viena no tādām. Un tai ir definēta taustiņu kombināciju Ctrl+Alt+G, kas izsauc šo pašu ievadlodziņu.

Un tāpēc tiem, kuriem vēl joprojām nav izdevies atradināt Google Desktop no šī kaitīga paraduma, pastāstīšu, kas šo meklētāju nedaudz apvadīt.

Par laimi Google programmētāji ir padomājuši par iespēju atslēgt šos kartos taustiņus, tikai nav padarījuši šo darbību triviālu. Šoreiz nāksies iekš Windows reģistra un šis tas jāpievieno pašam ar rociņām.

Un tā… Lai novērstu Google Desktop parādīšanos pie taustiņa Alt Gr nospiešanas, tad iekš reģistra atslēgas HKEY_CURRENT_USERSoftwareGoogleGoogle DesktopPreferences izveidojam jaunu DWORD tipa ierakstu hot_key_flags ar vērtību 2. Un restartējam Google Desktop vai Windows (ko kuram vieglāk un ērtāk izdarīt).

Viss… Google Desktop vairs netraucēs ievadīt burtu ģ.

Vairāk informācijas iekš Google Desktop dokumentācijas.

6 thoughts on “Google Desktop un Ģ

  1. Jep, līdzīga vaina ir arī ATI Catalyst Control Center. Tas sev savāc Alt + Ctrl + C taustiņkombināciju.

    Un vai tad AltGr pārveidošanā par Alt + Ctrl nav vainīgs Windows, kas to pats dara iekšēji, nevis atsevišķas programmas?

  2. bubu: Grūti pateikt, jo dažas aplikcācijas tik akli nereaģē uz šīm taustiņu kombinācijām. Piemēram, tas pats MS Office normāli apstrāda šādu nospiešanu un ja zem dotā taustiņu kombinācija slēpjas burts, tad tiek drūkāts burts, nevis izsaukta atbilstošā funkcija.

    onkulis: Un kāpēc gan ne? Tāpēc ka Tilde izdomājusi, ka ir jābūt ar apostrofu?

  3. Liels paldies. Ātri adradu šo rakstu un palīdzēja. Aizņēma tik pat daudz laika cik pateikt paldies.

Comments are closed.