Cīņa pret surogātpastu

Jāatzīst, ka surogātpasta sūtījumi manā e-pastkastīte ir rets viesis. Iespējams, ka par to man ir jāpateicas filtram uz servera, kas cītīgi visu atsijā. Būtu vēl jauki uzstādīt tādu vēl parastajai pastkastītei, kur reklāmas materiālus es atrodu daudz biežāk.

Bet nu tiem, kam ir nepaveicies un surogātsūtījumi nāk regulāri, palīgā nāks jauns projekts mūsu Latvijas tīmeklī spamlist.lv. Nē, šis projekts nekādā brīnumainā veidā veidā neiztīrīs tavu pastkastīti, tomēr ļaus nedaudz atriebties tam uzņēmumam, kurš atļāvies nosūtīt reklāmu, nelūdzot atļauju to darīt.

Projekta ideja ir vienkārša, ka jebkurš var ziņot par surogātpasta izsūtīšanu šī projekta autoriem, kuri atbilstoši rīkosies un pievienos uzņēmuma vārdu šim kauna stabam. Kā tas var kaitēt uzņēmumam? Viens no iespējamiem variantiem ir labi izstāstīts pie onkuļa.

No sevis varu piebilst, ka projekts nav slikts un ideja arī ir apsveicama. Tikai es baidos, ka šis kārtējais sūdzēšanās projekts var tikt izmantots arī neciliem mērķiem. Nezinu, cik rūpīgi tiek pārbaudīta iesūtītās sūdzības, bet principā šeit paveras vismaz 2 situācijas attīstības varianti.

Pirmkārt, jau jāatzīst, ka Latvijā radītā surogātpasta nav nemaz tik liels (bet projekts ir domāts tikai LR reģistrēto uzņēmumu kaunināšanai), un liela daļa surogātpasta patiesībā ir reklāma, kuras saņemšanai ir piekritis pats tās saņēmējs. Ja rūpīgi palasa visādas anketas, ko laimīgi aizpildam cerībā saņemt, ko labu un lietderīgu pretī, bieži vien satur iespēju atteikties/piekrist saņemt šo reklāmu.

Otrkārt, pagaidām es neredzu neko, kas varētu traucēt uzņēmumiem izmantot šo projektu savu konkurentu nomelnošanai, pievienojot atbilstoša satura surogātpasta paraugus.

Iedvesma rakstam smelta no onkulis.com.

2 thoughts on “Cīņa pret surogātpastu

  1. Hm… Un kā tieši var sevi tā reklamēt? Piemēram, “mēs esam tik pārliecināti par sevi, ka droši izsūtam surogātpastu, nedomājot par citu cilvēku labsajūtu, kas tiks pabojāta, kamēr viņi centīsies iztīrīt savu pastkastīti no mūsu reklāmas”? :)

    Lai gan no otras puses, varbūt kādam tiešām tā ir vienīgā iespēja, lai kāds vispār atrod to plašajā tīmeklī. ;)

Comments are closed.