Cīnoties ar surogātkomentāriem

Surogātkomentāri – laikam tā varētu saukt latviski spam-komentārus, ja šo vārtu veido analoģiski vārdam surogātpasts.

Domāju praktiski katrs, kurš ir rakstījis vai raksta savus emuārus izmantojot kādu populāru platformu, ir saskāries ar šiem surogātkomentāriem, kurus kāds cenšas publicēt tiklīdz emuārus noindeksē lielākie tīmekļa meklētāji.

Savos emuāros ar šo sērgu es cenšos cīnīties ar vairākām metodēm.

Akismet

Šis brīnumspraudnis tik tiešām palīdz. Noķer 99% surogātkomentārus pirms tiek vispār nokļūst uz moderāciju. :)

Moderāciju

Otrs būtisks posms ir komentāru moderācija, ja iepriekš ar cilvēks ar norādīto e-pastu nav neko komentējis un neviens viņa komentārs netika izgājis veiksmīgi cauri moderācijai. Pateicoties Akismet, līdz šim posmam ir nonākuši tikai kādi 2..3 sliktie komentāri.

IP adrešu bloķēšana

Neskatoties uz to, ka iepriekš pieminētie drošības līdzekļi nav ļāvu nokļūt līdz pievienošanai nevienam surogātkomentāram, es tomēr nolēmu vēl ieviest papildus filtrēšanu pēc IP adresēm, lai atvieglotu dzīvi kaut vai tam pašam Akismet. Cik tas būs iedarbīgi redzēšu vēlāk. ;)

2 thoughts on “Cīnoties ar surogātkomentāriem

  1. He, es internetā uzmeklēju spam-listi, t.i. spamojamo vārdu sarakstu (tiesa, tāds pavecs bij) un pievienoju iekš WP opcijām, lai, ieraugot šos vārdus, komentārs netiktu laists tālāk par apstirpināšanu. Tas bija pirmais solis.

    Otrais – tā kā visi spami ir samērā līdzīgi (saites ir vienādas un, ja arī nav vienādas, tad bieži atkārtojas), tad es no katra spamkomentāra izroku to ‘sakni’, to saiti un pievienoju lauciņā, kurā pievienotie vārdi tiek brutāli nepievienoti ne komentāros, ne uz apstiprināšanu. Tādā veidā, viņi tur var ar tām saitēm spamot līdz nelabumam, bet es par to pat nezinu.

  2. Jā, ideja par atslēgvārdiem arī ir laba. Bet es negribēju ķēpāties ar tiem.

    Bet atgriežoties pie idejas par bloķēšanu pēc IP adresēm. Pagaidām, kopš esmu to ieviesis, Akismet nav noķēris nevienu surogātkomentāru. :)

Comments are closed.