Pirmais pārsteigums

Un tā… Šogad arī biju izrāpies tikai ap kādiem plkst. 22. Pirmais pārsteigums, diemžēl nepatīkams, ko nācās piedzīvot: Statoil atkal cēlis degvielas cenas (95E – Ls 0,589, DD – Ls 0,606).

Un dzīve atkal kļuva nedaudz dārgāka. :(

Papildināts 21:46. Patiesībā šim kāpumam ir tīri loģisks izskaidrojums, vairāk informācijas masu mēdijos.

11 thoughts on “Pirmais pārsteigums

 1. ar šo ziņu jau vajadzēja samierināties ātrāk, tad nebūtu tik nepatīkams pārsteigums ;) kā saka- “podlozhili svinju” :) Laimigu Jauno Gadu!!!

 2. Patiesībā Tu nemaz nemani, bet lēnītēm visam cenas aug. Saki, vai tad ievērotu, ka siers, piemēram, par santīmu dārgāks palicis? Ne-a. Ar to jāaprod.

 3. Manu gan… Labi… Varbūt ne visiem produktiem, bet šādiem tādiem, ko regulāri pats pērku cenu izmaiņas gan piefiksēju. Piemēram, kādu brīdi iepriekš biju piefiksējis, ka mani iecienītie Kārumi kļuvuši par santīmu dārgāki.

  Vienkārši par degvielu es uzrakstīju tāpēc, ka šis paaugstinājums notika tieši 1. janvārī. Un kā jau sākumā iedomājos, tas ir saistīts ar akcīzes nodokļa palielināšanos.

 4. Patiesībā es pat nezinu, kas ir labāk – manīt katra produkta cenu pieaugumu vai labāk to neievērot. Labums tāds, ka vienā gadījumā Tu zini, cik un kas maksā, otrā gadījumā vari dzīvot mierīgu sirdi un nesatraukties par santīmiem. Bet tieši santīmi, bāc, ir tie, kas veido latus :)
  Cenu pieaugums ir neizbēgams. Vienīgais, ko var darīt lietas labā – censties ar to sadzīvot pēc iespējas mierīgāk.

 5. Man jau patīk tas variants, kad nav jāiespringst uz tā katra santīma. Bet Tev taisnība, ka tie santīmi veido latu. Tā jau liekas, ka var atļauties maksāt to pāris santīmus vairāk, bet kad sāk skaitīt, cik to “pāru” vairāk ir samaksāt, kļūst nedaudz nelabi. :(
  Protams, ka inflācija ir neizbēgama, tāpēc vajag prasīt no sava darba devēja regulāru algas pielikumu. ;)

 6. Par algas pielikumu, Tev arī jāparāda, ka esi to pelnījis. Tā pat vien pie algas neliks klāt :) Tātad – nonākam pie secinājuma, ka mums jāaig līdzi laikam un nedrīkstam atpalikt.

 7. Principā, tīri no morālā viedokļa, darba devēja regulāri jāpalielina algas vismaz par inflācijas apmēru. Diemžēl, tā ne vienmēr notiek. :(

 8. Morāle biznesā? :) Taisnība jau Tev ir. Bet mūsu darba ņēmēju peinākums ir pastāvēt par sevi un prasīt šo naudu (protams, ja esi pelnījis), jo, kamēr neprasīsi, neviens Tev neko nedos.

 9. Nu ja… Ar to morāli biznesā ir tā, kā ir…

  Darba ņēmēja pienākums ir kārtīgi un atbildīgi izpildīt savu darbu, saņemot par to pienācīgu samaksu. Tik diemžēl vēl nākas arī prasīt visu šo naudu utt., radot sev nevajadzīgu spriedzi, kas jau negatīvi atspoguļojas uz darba kvalitāti. Tik diemžēl mūsu darba devēji to nesaprot un cenšas maksāt pēc iespējas mazāk un jūtas laimīgi, ja darba ņēmējs necenšas neko prasīt vairāk. Bet kad sāk prasīt, tad meklē visādas atrunas. :(

 10. Vai tad Tavā darba aprakstā kaut kur ir rakstīts, ka jāprasa algas pielikums? Ja nav, tad sēdi un strādā… ;)

Comments are closed.